דילוג לתוכן העמוד

מוזיאון תל אביב לאמנות קיבל תרומה של 15 מיליון דולר מקרן משפחת פאולסון

התרומה מיועדת לשדרוג הבניין הראשי של המוזיאון, על מנת לשפר ולהעשיר את חוויית המבקרים. היא תשמש לפיתוח תשתיות
ולתמיכה בפעילות השוטפת במשך שנים

מוזיאון תל אביב לאמנות קיבל תרומה בסך 15 מיליון דולר מקרן משפחת פאולסון, לרגל תשעים שנה להיווסדו. תרומת הקרן האמריקאית תתמוך בשדרוג הבניין הראשי האיקוני של המוזיאון, שתוכנן בסגנון ברוטליסטי על ידי האדריכלים דן איתן ויצחק ישר. בעקבות התרומה הנדיבה, הבניין ייקרא ע"ש קרן משפחת פאולסון.

התרומה הייעודית תשמש להרחבת תשתיות ולהתקנת מערכות חדשניות בהתאמות נגישות ותכנון ירוק, מתוך שאיפה לקדם קיימות עירונית בפעילות המוזיאון. השדרוג ייעשה תוך שמירה על אופיו המקורי של הבניין, בזמן שהמוזיאון פתוח לציבור וממשיך לפעול כרגיל. הוא יתבסס על פרויקט חידוש המבואה מ-2018, שחיבר בין פנים המוזיאון והחוץ וכלל את הרחבת חנות המוזיאון, הקמת המרכז החוויתי למשפחה ע"ש יונס וסוראיה נזריאן, והשקת בית הקפה "סטודיו" ע"ש ג'נט אסיא, הפתוח אל גן הפסלים. ההתחדשות המתמשכת מדגישה את חוויית המבקרים במוזיאון ומחזקת את אופיו כמוסד תרבות עכשווי, דינמי ושוקק חיים בלב העיר תל אביב-יפו, שהוא גם אחד המוזיאונים המרכזיים בעולם.

"בשם תושבי תל אביב-יפו וכל הבאים בשערי המוזיאון היום ובעתיד, אני רוצה להודות לג'ון פאולסון ולקרן על המתנה הנדיבה" מסר ראש העיר רון חולדאי, "התרומה מאפשרת למוזיאון להרחיב את תפקידו החיוני כמנוע להשראה, חדשנות ויצירתיות".

טניה כהן-עוזיאלי, מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "צוות המוזיאון ואני מבקשים להודות לקרן משפחת פאולסון על תמיכתם הנדיבה בפרויקט התחדשות חשוב זה. התרומה מתקבלת בתזמון מושלם, לקראת חגיגות תשעים שנה למוזיאון ובמלאת חמישים שנה לחנוכת הבניין הראשי שלו. זוהי הזדמנות יוצאת מן הכלל לחגוג את יופיו ולהעניק לו חיים חדשים. התרומה תעשיר ותרחיב את מגוון החוויות שאנו מספקים למבקרים – נושא מהותי בעינינו, משום שאנו רואים במוזיאון משאב חינוכי ואזרחי, לא פחות מהיותו מרכז תרבותי. משמעות המענק היא שנוכל לשפר ולעדכן את הדרך שבה אנו מציגים את התערוכות והאוספים. לפיכך, התרומה נושאת חזון של ממש".

ג'ון פאולסון, מנכ"ל קרן משפחת פאולסון: "בהיסטוריה הקצרה שלה הקימה ישראל מוסדות מובילים רבים, בעלי שם עולמי, בתחומי המדע, הבריאות, הטכנולוגיה, החינוך והתרבות, ביניהם מוזיאון תל אביב לאמנות. כאחד ממוסדות התרבות החשובים ביותר בישראל, הוא ממלא תפקיד מרכזי בסצינת האמנות בישראל ובעולם. באוספים שלו נמצאות עבודות של המאסטרים הגדולים, כגון ואן גוך, סזאן, קלימט ופיקאסו, לצד עבודות של האמנים המובילים בישראל. מוזיאון תל אביב לאמנות מושך קהל רב של ישראלים ותיירים, ומספק להם חוויית ביקור נהדרת ומשמעותית. הוא מייצר דיאלוג אמנותי בינלאומי, ולא פחות חשוב מכך, מניע את האנרגיה היצירתית והתוססת של העיר תל אביב-יפו".

על קרן משפחת פאולסון וג'ון פאולסון

קרן משפחת פאולסון נוסדה ב-2009 כדי לספק תמיכה בחינוך, מדע, בריאות, תרבות ואמנויות. היא סיפקה מימון משמעותי עבור אוניברסיטת הרווארד; אוניברסיטת ניו-יורק; שימור הסנטרל פארק בניו-יורק; המרכז הקהילתי והתרבותי היהודי 92nd Street Y, ניו-יורק; הארגון הפילנתרופי הפדרציה היהודית של ניו-יורק (UJA); קמפוס האמנויות בירושלים; בית הספר האמריקאי לבלט, ניו-יורק; ארגון בתי הספר Success Academy, ניו-יורק, ומוסדות נוספים.

ג'ון פאולסון, נשיא Paulson & Co. Inc., חברת השקעות פרטית בניו-יורק, הוא נאמן לשעבר במוזיאון המטרופוליטן בעיר. יש לו קרובים החיים בישראל והוא מרבה לבקר בה. פאולסון גאה לתמוך במוסדות תרבות ובמוסדות אחרים בישראל.

הודעה לעיתונות — יוני 2021