דילוג לתוכן העמוד

סודות מן החדר: ריבוע שחור

סודות מן החדר היא פינת תצוגה של הדפסים ואלבומי הדפסים מאוסף המוזיאון, הממקדת את המבט ביצירה בודדת או במקבץ לא גדול של עבודות. הממדים הקאמריים מאפשרים חופש מההקשרים המחייבים של תערוכה מקיפה.

ב-2 ביוני 2020 הסתנכרנו כמה מערוצי הטלוויזיה האמריקאית למשך 8:46 דקות ושידרו מסך שחור, כשברקע נשמעים קולות נשימה חנוקה ועל המסך השחור מופיע המשפט I can’t breathe. החשכת המסך נעשתה כאות של סולידריות ומחאה בעקבות הריגתו בחנק של האזרח האפרו-אמריקאי ג'ורג' פלויד על-ידי שוטר ב-25 במאי.

הקריאה לעצור ולהביע עמדה התפשטה ברשת האינטרנט, שהוצפה ריבועים שחורים. יותר מ-14 מיליון ריבועים שחורים הועלו לאינסטגרם ביום אחד, "יום שלישי החשוך", תחת התיוג blackouttuesday#. אנשים, חברות מסחריות וגופים ציבוריים עצרו את מרוץ העבודה, השיווק, הפרסום ושיתוף התכנים כדי להביע תמיכה במאבקם של האזרחים האפרו-אמריקאים נגד הגזענות ונגד האלימות המשטרתית המכוונת אליהם.

בהשראת הכוח המחודש שהפיחה הרשת החברתית בדימוי המופשט, מוצגים הדפסים מאוסף המוזיאון שנעשו לאורך השנים בטכניקות שונות וביחסי קומפוזיציה מגוונים, ובמרכזן – תרתי-משמע – ריבוע שחור (על רקע לבן).

עוד תערוכות

אמנות ישראלית
אמנות מודרנית
אמנות אירופית במאות ה־16–19
גן הפסלים